چگونه و چرا عاشق خود باشیم؟

 • توسط مرجان کاظمی
 • سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶
 • روانشناسی
 • 52 بازدید
 • 0

روانشناسی: چگونه و چرا عاشق خود باشیم؟ ابن مقاله بر اساس نظریات لوسی بال (بازیگر و کمدین معروف) می باشد. وی متوجه شد که شما قبل از برقراری یک رابطه خوب با دیگران , ابتدا باید احساس خوب را با خودتان تجربه کنید. شما باید به خوبی خود را بشناسید و بدانید که چه چیزهای برای شما اهمیت دارد.

مطلب پیشنهادی: چگونه به یک دختر خاص و شیک در یک مهمانی تبدیل شوید؟

گاهی اوقات اکثر مردم هنوز نمی دانند که کی هستند. مانند پازل, گاهی اوقات نیاز به زمان, صبر و اشتیاق دارد تا لایه ها از طریق آزمون و خطا درست شود. این مقاله به شما کمک می کند تا گامهای اساسی را بردارید تا بهترین دوست خود شوید , سپس شما از اینکه چقدر عالی و منحصر به فرد هستید خوشنود می شوید.

چرا عاشق خود باشیم؟

چرا عاشق خود باشیم؟

 

1.از خود بپرسید: کی من هستم؟ این سوال در ظاهر ساده در واقع خیلی سخت هست که جواب داده شود. این سوال در واقع ریشه تمام ارزش ها، باورها، شک و تردید ها، حس وجود و حتی درک بیرونی که از دیگران داریم می باشد -حتی اگر آنها واقعی نباشند. هنگامی که از خود سوال می پرسید موارد زیر را دنبال کنید.

 • لیستی از صفات، استعدادها، مهارت ها و افکار را تهیه کنید که احساس می کنید شخصیتی را که در حال حاضر هستید را تشکیل دهید.
 • مطمئن باشید که شما مقدار قابل قبولی از فضایل ومعایب را دارا می باشید – هر کس دارای حداقل هشت ویژگی خوب و هشت ویژگی نامطلوب دارد. خودتان را شماتت نکنید – شما می توانید بر روی بخشهایی که دوست ندارید کار کنید. نکته ای که در اینجا مهم است شناختن ویژگی هایی است که ممکن است شما را پایین بیاورد و پیدا کردن ویژگی های خوبیست که احتمالا قبلا راجب آنها فکر نکرده بودید.
 • اگر می توانید سعی کنید به این سوالات جواب دهید:من چه کسی هستم، من چه هستم، من درکجا هستم، چرا من هستم، من از چه زمانی بودم و من چگونه هستم.
چرا عاشق خود باشیم؟

چرا عاشق خود باشیم؟

 

2.یاد بگیرید که فروتن باشید :با پذیرفتن این موضوع که شما هیچ.چیزی نمی دانید, شما دوست داشتنی ترمی شوید و  آماده می شوید تا از دیگران چیزی یاد بگیرید. چه کسی همه چیز را می داند؟ با این وجود اگر کسی تظاهر کند که همه چیز را می داند یا به قولی عقل کل است, همیشه ترس از شکست و ناکامی در آن وجود دارد.

 زندگی یک سفر مشترک است که در آن همه ما نقش مهمی بازی می کنیم و هیچکس نمی تواند کار دیگری را انجام دهد. شما نمی توانید در تمام زمینه ها متخصص باشید اگر چنین بود احتمال یادگیری از نظر و ایده دیگران که می تواند در بهبود شخصیت شما و درک بهتر جهان مفید باشد را از دست می دادید. با فروتنی شما به خود و دیگران امکان استفاده و بهره بری از نظر و ایده همدیگر را می دهید.

چرا عاشق خود باشیم؟

3.با خودتان به عنوان یک دوست صحبت کنید: آیا شما با خودتان طوری صحبت می کنید که هرگز جرآت آن طرز صحبت کردن را با دوست خود را نداشتید؟

اگر چنین است بدین معناست که شما خودتان را در برابر دیگران کم ارزش می کنید به نوعی به ارزشهای خود شک دارید. اگر شما به جای اینکه خودتان را به عنوان یک پدریا مادر عصبانی سرزنش کنید کودک تان را سرزنش می کنید ,شروع کنید با خودتان مانند یک دوست صحبت کنید.

از واژه های مهربان برای خود استفاده کنید.، مانند “چقدر امروز عالی به نظر می آید و موهایت خوب است و “من پیشرفت زیادی کرده ام.” این کلمات به شما کمک می کند و شما را تشویق میکند تا خود را ارزشمند ببینید.

چرا عاشق خود باشیم؟

چرا عاشق خود باشیم؟

4.هرگز خود را دست پایین نگیرید. وقتی از کلمات منفی استفاده می کنید یعنی خود را دست پایین می گیرید و این مانع لذت بردن شما از زندگی می شود. .  زندگی کوتاه است و هر انسان باید بیشترین بهره را از هر روز خود داشته باشد.

به خودتان فرصت سرگرمی و تفریح بدهید و با برنامه ریزی صحیح از زندگی “تماما کار بدون تفریح “دوری کنید و از آدمها با تفکرات منفی دوری کنید.

 بعضی از چیزهایی که ممکن است به خودتان بگویید عبارتند از: “من امروز در پارک می نشینم و  یک کتاب می خوانم”، “من حمام با وان پر از کف می گیرم”، “چیزی را که دوست دارم را خواهم خورد” یا “من امروز خودم را نازپرورده خواهم کرد”. به یاد داشته باشید که شما شایسته اینها هستید.

چرا عاشق خود باشیم؟

چرا عاشق خود باشیم؟

5.یادگیری خود را گسترش دهید و به خودتان اجازه تغییر بدهید. رشد در طول زندگی چیزی است که هر فرد به آن احتیاج دارد. آنیس نین  گفته است که  “زندگی فرایند ترکیبی از وضعیت هایی است که شما در آنها قرار می گیرید, در جاهایی که انسانها شکست می خورند یعنی یک وضعیت را انتخاب کرده اند و در آن مانده است که این حالت یک نوع مرگ است.” به عبارت دیگر، قبل از موعد مقرر نمیرید – با پذیرفتن این موضوع که شما در طول زمان تغییر می کنید و خودتان را تجدید می کنید, به خود این امکان را می دهید تا به یک انسان کامل در هر مرحله تبدیل شوید.

خودتان را در سفر نه صرفا در پایان مسیر دوست داشته باشید.

 

ترجمه اختصاصی دومیما

پیشنهاد سر دبیر:  دلیل سرد مزاجی بانوان در رابطه زناشویی چیست؟
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

آخرین مطالب

علم و دانش

کسب و کار