چگونه همیشه سالم و شاد باشیم؟

  • توسط مرجان کاظمی
  • سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶
  • روانشناسی
  • 64 بازدید
  • 0
سالم و شاد

روانشناسی: چگونه همیشه سالم و شاد باشیم؟ همه ما می خواهیم در زندگی  سالم، شاد، دور از استرس و فعال  باشیم. اگر می خواهید شادتر و محتاطانه تر باشید، این مطلب مناسب برای غنی کردن خود از لبخند، مراقبت از خود، شکل دادن خود، داشتن ذهن سالم و بدن سالم است.

مطلب پیشنهادی:چگونه و چرا عاشق خود باشیم؟

خواب کافی

 سالم و شاد

سالم و شاد

 

داشتن خواب کافی هم باعث شاد بودن و هم سالم بودن شما میشود. همانطور که گفته شده: “زود به رختخواب رفتن و به موقع بیدار شدن باعث می شود یک مرد سالم، ثروتمند و عاقل باشد”، بنابراین مطمئن باشید که زود به رختخواب میرویدیا اگر بدلیل وجود مشکل نمیتوانید یک زمان مناسب برای خواب پیدا کنید از یک زنگ هشدار استفاده کنید.

بزرگسالان بین 8-9 ساعت و کودکان و نوجوانان بین 9-10ساعت به خواب احتیاج دارند. از فواید خواب بیشتر به مغز بستگی دارد که سم های مضر را از شما دور میسازد و باعث بازیابی شادی مشود و شما را به یک متفکر فعال برای شروع بهتر یک روز آماده می سازد.

همیشه قبل از اینکه به خواب بروید ساعتی آرام گیرید و استراحت کنید مثلا کتاب بخوانید یا تلویزیون تماشا کنید و از انجام تکالیف و کارهای استرس زا که نیازمند تفکر است دوری کنید.

خوردن غذاهای سالم

 سالم و شاد

سالم و شاد

از غذاهایناسالم دوری کنید و هر روز میوه و سبزیجات یرگ سبز استفاده کنید.. این باعث می شود که شما انرژی بیشتری داشته باشید و خوشحال باشید. تنقلات ناسالم مانند یک تکه شکلات را با یک تکه میوه یا برخی آجیل .جایگذین کنید. غذاهای فرآوری شده با چربی اشباع شده، سدیم، کربوهیدرات ساده و قند زیاد هستند، بنابراین از استفاده آنها اجتناب کنید. برای تقویت سیستم ایمنی بدن، سیب، هندوانه، پاپایا، انگور و دیگر میوه ها را بخورید، وضوح و روشنایی پوستتان را افزایش دهید و بینایی خود را بهبود ببخشید.

به اندازه کافی آب بنوشید

 سالم و شاد

سالم و شاد

آب برای تمام قسمتهای بدن شما مفید است  مزایای آب شگفت انگیز است. آب باعث میشود پوست شما شفاف شود, شما را شادتر می کند و برای بدن شما مفید است. ] آب صرفا یک منبع شگفت انگیز برای سلامتی کلی شماست. اطمینان حاصل کنید که همیشه با خود آب همراه داشته باشید در محل کار , در مدرسه و در حین ورزش.شت لیوان در روز آب بنوشید. همچنین اگر واقعا طعم آب را دوست نداشته باشید، سعی کنید طعم آن را با افزودن کمی لیمو تغییر دهید.

ورزش

 

یک پیاده روی سریع ، ورزش سریع، هنرهای رزمی، تمرینات قلبی عروقی، ایروبیک، رقص در اتاق شما، بازی Wii Fit، یا هر چیز دیگری باعث می شود که شما احساس قوی، شاد و افزاش ایمنی داشته باشد، حتی اگر شما دارایاچ آی وی مثبت یا احتمالا سیستم ایمنی ضعیف  باشید. بدیهی است که شما مجبور نیستید روزانه ورزش کنید زیرا زیرا همیشه وقت اینکار را نداریم  مگر اینکه شما یک ورزشکار، مربی ورزشی و غیره باشید. اما سعی کنید آنرا کمی در نظر بگیرید قطعا شاهد تفاوتهای اصلی خواید بود. توجه کنید که سیستم ایمنی نقشی اساسی در این تغییرات دارد.

لذت بردن از سرگرمی

 سالم و شاد

سالم و شاد

این می تواند هر چیزی باشد مانند هنر، موسیقی، جمع آوری چیزها و یا هر چیزی است که شما را خوشحال می کند و شما را می سازد. سعی کنید فعالیت داشته باشید و دستاوردهای خود را جشن بگیرید. هدیه بدون توقع از دیگران به آنها بدهید خودتان را مشغولو شاد نگه دارد.

ترجمه اختصاصی توسط: دومیما

پیشنهاد سر دبیر:  ۶ مدل از فیجت و علت محبوبیت فیجت اسپینر
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

آخرین مطالب

علم و دانش

کسب و کار