چگونه لکه خون را از لباس پاک کنیم؟

چگونه لکه خون را از لباس پاک کنیم به محض اینکه لکه خون خشک شود به الیاف لباس می چسبند و به لکه تبدیل میشود. لکه جون اگر زود اقدام شود راحت از بین میرود و لازم نیست لباس دور انداخته شود.

مالش الکل، پاک کننده لکه ها و مواد شوینده در از بین بردن لکه ها موثر است. به طور معمول با شستن لباسها می توانید از شر لکه ها خلاش شوید.

 لکه خون

لکه خون

1.لباس دارای لکه را برای چند دقیقه داخل فریزر قرار دهید. شما زمانی می توانید اینکار را انجام دهید که لکه بزرگی روی لباس باشد و تا فریز نشود از بین نرود. لباس خود را در فریزر قرار دهید یک کیسه یخ روی آن قرار دهید بعد از چند لحظه لکه ماسیده می شود.

 لکه خون

2.ریختن الکل روی حوله. یک پارچه قدیمی، حوله دستی یا توپ پنبه ای را با الکل  خیس کنید. شما می توانید بطری های ایزوپروپیل الکل را در هر دارو یا فروشگاه عمومی پیدا کنید. اگر نتوانستید به الکل دسترسی پیدا کنید, به جای آن می توانید از ضدعفونی کننده دست یا اسپری مو استفاده کنید.

  • برای چرم، از صابون های زینتی را امتحان کنید. کمی از کره بادام زمینی نیز ممکن است بدون آسیب رساندن به چرم مورد استفاده قرار بگیرد.

 لکه خون

3.الکل را به آرامی به لکه مالش دهید. محیط را با حوله خیس مرطوب کنید. کمی الکل در محل بریزید و با انگشت یا با مسواک کهنه مالش دهید.

4.در صورت نیاز دوباره از الکل استفاده کنید به احتمال زیاد الکل باعث انحلال لکه خون خواهد شد. برای نقاط بزرگ، شما نیاز دارید تا چندین بار پارچه را به الکل آغشته کنید و در محل بمالید.

  لکه خون

5.برای پاک کردن لکه های سخت، از سفید کننده استفاده کنید: مواد شوینده معمولی شما معمولا برای حذف لکه کافی می باشد. برای کسب نتیجه بهتر از سفید کننده ها استفاده کنید. سفید کننده کلر را برای لباس های سفید پنبه ای یا پلی استراستفاده می کنیم. و برای لباسهای دیگر از سفید کننده های مخصوص لباسهای رنگی استفاده کنید. اطلاعات روی برچسب سفید کننده را بخوانید  تا مطمئن شوید که محصول به لباس شما آسیب نمی رساند.

 لکه خون لکه خون

6.آمونیاک نان سادسی را روی لکه بمالید. آمونیاک نان سادسی روشن و بی رنگ است که اغلب در فروشگاه های عمومی دیده می شود. چند قطره از آن را بر روی یک لکه پخش کنید. این عمل اختیاری است و همچنین می توانید از آن برای لکه ای که بعد از یک چرخه شستشو باقی می ماند نیز استفاده کنید.

ترجمه اختصاصی توسط دومیما

پیشنهاد سر دبیر:  استارت آپ گمنام چینی و معرفی هدست واقعیت مجازی با نمایشگر 8K
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

آخرین مطالب

علم و دانش

کسب و کار