چگونه زمان هایی که نیاز به مرخصی داریم مرخصی استعلاجی بگیریم؟

  • توسط مرجان کاظمی
  • دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶
  • روانشناسی
  • 150 بازدید
  • 0

چگونه زمان هایی که نیاز به مرخصی داریم مرخصی استعلاجی بگیریم همه به روزهای تعطیل یا مرخصی نیاز دارد. متأسفانه، محل کار شما احتمالا شما را درک نمی کند و دلیل خوبی دارد. خوشبختانه، کاری است که می توانید در این وضعیت انجام دهید: مرخصی استعلاجی است. بدیهی است این روشی نیست که شما بتوانید بیش از حد استفاده کنید، اما این روش  می تواند شما را کمک کند. برای مرخصی استعلاجی، شما باید همکاران خود را متقاعد کنید و روز قبل احساس خستگی و بیماری کنید و با رئیس خود تماس بگیرید و به نظر برسانید که شما واقعا ناراحت هستید که باید در خانه بمانید.

برای برقراری تماس آماده شوید

مرخصی استعلاجی

مرخصی استعلاجی

زمان خوبی برای انجام آن انتخاب کنید ممکن است فکر کنید که هر روز یک روز خوب برای بیمار شدن جعلی است، اما اگر واقعا مصمم هستید که خود را بیمار نشان دهید، باید به آن فکر کنید. اگر یک روز اشتباه را انتخاب کنید ، باید یک مورد قانع کننده برای خودتان پیدا کنید. در عوض، قبل از اجرا اطمینان حاصل کنید که به نفع شماست. در اینجا چند مورد را باید مد نظر قرار داد:
در صورتی که روز دوشنبه یا جمعه شما تماس بگیرید، برای رئیس شما سخت تر می شود باور کند در اخر هفته یا بین تعطیلی ها احساس مریضی کردید.
اطمینان حاصل کنید که اخیرا بیمار نشده اید .
دقیقا پس از بحث یا عصبانیت در کار خود را به بیماری نزنید.
نباید در روز به خصوص و مهم خود را به بیماری بزنید
سعی کنید خودتان را زمانی که فرد دیگری در محل کار بیمار است به بیماری بزنید یا اگر فصل آنفولانزا باشد. به این ترتیب رئیس شما خیلی مشکوک نخواهد شد، زیرا هر کس بیمار است.

مرخصی استعلاجی

مرخصی استعلاجی

زیاد از حد سرفه نکنید،سعی کنید دماغتان را بالا بکشید و از همکارتان بخواهید که از شما بپرسد آیا احساس بیماری می کنید.
اگر یک روز بیش از حد پر انرژی باشید و روز برای مرخصی استعلاجی تماس بگیرید، افراد تعجب خواهند کرد.

بینی خود را کمی بیشتر از حد معمول بالا بکشید.
اگر با همکارانتان ناهار میخورید، تمام غذا را نخورید، به نظر می رسد که شما اشتهای زیادی ندارید.
در آن روز ناخوشایند باشید.

3
اگر می خواهید چند روز مرخصی بگیرید، یک بیماری خوب را انتخاب کنید. یک میگرن یا یک مورد بد می تواند شما را برای دو یا چند روز از کار خلاص کند، چرا که آنها می توانند مدت زمان طولانی را ادامه داشته باشند.
4

برای در خانه استراحت کردن اماده شوید. با همسرتان پیاده روی کنید یا به پارتی بروید.

برقراری تماس

مرخصی استعلاجی

مرخصی استعلاجی

صبح روز بعد، با رئیس یا سرپرست خود تماس بگیرید. تاخیر نکنید – هر چه زودتر به رئیس خود بگویید، بهتر است. علاوه بر این، پس از بیدار شدن، یک صدای نسبتا خشن داشته باشید. اگر شما خیلی دیر تماس بگیرید، به نظر می رسد که رئیس خود را در نظر نگرفتید.
گفتگو را کوتاه کنید. فقط اطلاعات کافی را برای رئیس خود بگویید، مثلا بگویید “تمام شب را بیدار بودم” یا “معده درد عجیبی دارم. “

مرخصی استعلاجی

مرخصی استعلاجی

علاوه بر داشتن صدای خشن در اول صبح، شما می توانید گاهی اوقات سرفه کنید. شما همچنین می توانید کمی آرامتر یا نرمتر صحبت کنید تا نشان دهید که قدرت حرف زدن ندارید.
اگر میخواهید صدای خود را بسیار خشن کنید، میتوانید قبل از برقراری تماس، در یک بالش ده دقیقه یا بیشتر فریاد بزنید. اما این به گلو شما آسیب می رساند، پس مطمئن شوید که ارزشش را دارد.
3

برای سوالات آماده باشید. سعی کنید تصور کنید که چه نوع سوالات ممکن است بپرسد. بهترین سیاست این است که بگوئید که فکر می کنید بیماریتان مسری هست و همه راهکارها را امتحان کردید (سم زدایی ، آنتی اسیدها، مایعات بیشتر، و غیره) اما هیچ کدام فایده ای نداشتند.

 ترجمه اختصاصی دومیما

پیشنهاد سر دبیر:  استرس کم برای سلامتی مفید است
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

آخرین مطالب

علم و دانش

کسب و کار