نحوه تمیز کردن بوقلمون را یاد بگیرید

  • توسط مرجان کاظمی
  • سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۳۹۶
  • آموزش آشپزی
  • 100 بازدید
  • 0

نحوه تمیز کردن بوقلمون را یاد بگیرید وقتی یک بوقلمون را از یک کشاورز یا فروشگاه مواد غذایی خریداری می کنید، باید آن را تمیز کنید، به این معنی که باید اندام های داخلی بوقلمون را نیز تمیز کنید. در حالی که شکارچیان اغلب این کار را خودشان انجام می دهند. تمیز کردن و تکه تکه کردن یک بوقلمون با ابزار درست یک فرآیند ساده است.

تمیز کردن بوقلمون

تمیز کردن بوقلمون

تمیز کردن بوقلمون

یک بوقلمون از فروشگاه مواد غذایی یا یک کشاورز محلی بخرید. بوقلمون ها در اندازه های مختلف هستند، بنابراین شما می خواهید بوقلمونی بردارید که متناسب با تعداد مهمانانی باشد که شما قصد دارید از انها پذیرایی کنید.
قاعده کلی این است که برای هر کسی که قصد دارید از او پذیرایی کنید، 1 پوند بوقلمون بپردازید.بنابراین پس مانده غذا باقی نمی ماند اگر شما می خواهید پس مانده داشته باشید، شما باید 1/½ پوند بوقلمون به ازای هر نفر بگیرید. به عنوان مثال، اگر شما می خواهید از هشت نفر بدون پس مانده پذیرایی کنید، شما باید یک 8 پوند بوقلمون خریداری کنید. با این حال، اگر پس از پذیرایی به این هشت نفر می خواهید غذای اضافی داشته باشید، باید یک بوقلمون 12 پوندی را خریداری کنید.

تمیز کردن بوقلمون

تمیز کردن بوقلمون

سطحی را که قصد دارید بوقلمون را روی آن پاک کنید را تمیز کنید. مهم است که از آلوده شدن بوقلمون جلوگیری کنید، بنابراین قبل از شروع آن، باید مطمئن شوید که فضای کاری خود را کاملا تمیز کردید.
از پاک کننده ضد باکتری برای پاک کردن اوپن استفاده کنید و مطمئن شوید که هر وسیله دیگری که قصد استفاده از آن را دارید، مانند تخته برش و چاقو، نیز با مایعات ضدعفونی کننده ظروف تمیز شود. به همین ترتیب شما می توانید این سطوح و ابزار را با آب گرم بشویید.
دست ها را به طور کامل با آب گرم و صابون بشویید تا حداقل 20 ثانیه قبل از پاک کردن بوقلمون. در صورت لزوم مطمئن شوید که زیر ناخن ها شسته شود.

تمیز کردن بوقلمون

بوقلمون را به سمت شکم روی سطح یا اوپن آشپزخانه خود بخابانید . اطمینان حاصل کنید که شما تمام مواد لازم مورد نیاز برای پاک کردن بوقلمون را در دسترس دارید.
تخته برش
چاقو یا چاقوها
کاسه ها
دستکش (توجه داشته باشید: دستکش بدون لاتکس می تواند گزینه خوبی باشد، به علت آلرژی های لاتکس در برخی از افراد)
پیشبند

تمیز کردن بوقلمون

گردن را برش بزنید تا نای و مری را آزاد کنید. این دو قسمت بدن را آزاد می کند تا بعدا راحتر بتوان آنها را برید.
این مرحله ضروری است اگر بوقلمون هنوز گردن باشد. اگر این کار را نکنید، می توانید این مرحله را رها کنید و به بعدی بروید.

تمیز کردن بوقلمون

بوقلمون را روی پشت بخابانید. این کار را با دقت انجام دهید. چرخاندن بوقلمون شما را آماده می کند تا برش هایی را انجام دهد که بتوانید داخل شکم بوقلمون را خالی کنید.

تمیز کردن بوقلمون

شکاف افقی روی پوست بوقلمون بین نقطه ی سینه و معقد ایجاد کنید. شکاف باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید دست خود را داخل ببرید .
مراقب باشید هنگام انجام این برش عضلات دیگر را سوراخ نکنید.

تمیز کردن بوقلمون

دست خود را وارد کنید و اندامها را از جمله قلب و ریه ها بردارید. ارگان ها را بیرون بکشید و آنها را در کاسه هایی که کنار گذاشته اید قرار دهید.
برخی از ارگان ها به عنوان مواد مغذی پخته میشوند. این شامل قلب، کبد است. سایر اعضا باید دور ریخته شوند.

تمیز کردن بوقلمون

معقد آن را به دقت به صورت دایره ای ببرید.
در هنگام انجام این برش باید مراقب باشید زیرا آب درون این اعضا گوشت بوقلمون را خراب می کند اگر آن را لمس کنید.
اعضایی وجود ندارد که برای پختن نگه داشته شود، پس آنها را در کاسه خود کنار بگذارید و تا پایان خوردن بوقلمون، منتظر بمانید.

بیرون کشیدن مری و ریه. باز هم، این مرحله فقط وقتی لازم است انجام شود که بوقلمون شما گردن داشته باشد.
شما می توانید این قطعات را از طریق لگن بیرون بکشید.
به همین ترتیب می توانید این ها را مستقیما از گردن بیرون بکشید پس از ایجاد شکاف.

تمیز کردن بوقلمون

بوقلمون را به سینک ببرید تا کاملا شسته شود. اطمینان حاصل کنید که فشار آب قوی را برای شستشوی بوقلمون وجود دارد و به خوبی آب را داخل بدن بوقلمون بچرخانید.
از آب سرد استفاده کنید تا از رشد باکتری جلوگیری شود.

تمیز کردن بوقلمون

بعد از انجام شستشو بوقلمون را با حوله های کاغذی خشک کنید. پس از اتمام این مرحله، بوقلمون را برای پخت و پز آماده کنید.

تمیز کردن بوقلمون

بوقلمون را در یخچال و فریزر نگهداری کنید اگر همین حالا نمی خواهید ان را درست کنید. بوقلمون خود را در یک کیسه یا یک بسته کوچک بسته بندی کنید.
تا یک یا دو روز قبل از پختن آن را در یخچال نگه دارید.

پس از تمیز کردن بوقلمون، دست ها و ابزارهای خود را بشویید. شما باید دوباره از مواد پاک کننده ضد باکتری یا آب گرم و صابون استفاده کنید تا تمام ابزارهای خود مانند چاقو و کاسه تمیز شود. دست هایتان را با آب گرم و صابون بشوييد تا آنها را از هر باكتری پاک کنید.

ترجمه اختصاصی توسط دومیما

پیشنهاد سر دبیر:  دستور پخت مرغ (پنیر) پارمسان
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

آخرین مطالب

علم و دانش

کسب و کار