ارائه 920 میلیون گوشی همراه بهره مند از حسگر اثر انگشت در 2017

استفاده از حسگر اثر انگشت و سایر روش های احراز هویت بیومتریک در سال های اخیر افزایش قابل ملاحظه ای یافته، به گونه ای که اکنون بسیاری از گوشی همراه های میان رده نیز به این حسگرها مجهز شده اند. بر اساس به خبر شرکت تحقیقات تأمین کنندگان بازار «Digitimes Research»، در سال 2017 به تعداد 920 میلیون گوشی همراه بهره مند از حسگرهای اثر انگشت در سراسر جهان به بازار ارائه شده اند. پیش بینی می شود این میزان در سال 2018 به بیش از یک میلیارد دستگاه افزایش یابد.

این عدد نشان می دهد که بیشتر تلفن های هوشمندی که در سال  2017 روانه بازار شده اند، دارای حسگر اثر انگشت بوده اند. به عبارت دیگر در حدود 64 درصد از گوشی همراه های ارائه شده (در حدود دو سوم) دارای این حسگر بوده اند.

شرکت چینی ویوو در رویداد CES 2018 خبر از ساخت اولین تلفن هوشمند بهره مند از حسگر اثر انگشت تعبیه شده زیر نمایشگر داد. البته هنوز هیچ اطلاعاتی از این گوشی همراه منتشر نشده. حسگر یاد شده در این تلفن هوشمند توسط شرکت سیناپتیکس توسعه داده شده است.

البته همه حسگرهای اثر انگشتی که روی گوشی همراه های قرار می گیرند نیز مشابه نیستند. در حالی که بیشتر آنها به صورت جدا از نمایشگر تعبیه می شوند، ولی چند روز پیش در رویداد CES 2018 شرکت چینی ویوو از ساخت اولین گوشی همراه با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر خبر داد. البته هنوز هیچ اطلاعات بیشتری در مورد مشخصات یا امکانات این تلفن هوشمند منتشر نشده است.

خیلی خوب می رود در سال جاری میلادی استفاده از حسگرهای اثر انگشت تعبیه شده زیر نمایشگر در بین تولید کنندگان رواج پیدا کند.

شرکت Digitimes Research اعلام کرده تا سال 2020 میزان فروش گوشی همراه های بهره مند از حسگر اثر انگشت تا 1.25 میلیارد دستگاه افزایش خواهد یافت. همچنین پیش بینی شده که در این سال سهم گوشی همراه های دارای این حسگر تا سال 2020 به میزان 75 درصد افزایش خواهد یافت. بدین ترتیب به نظر می رسد در آینده تقاضای بازار نسبت به این سنسورها افزایش خواهد یافت.

پیشنهاد سر دبیر:  شرکت وان پلاس به کپی برداری در سیستم شناسایی چهره نوترین پرچمدار خود متهم شد
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • بیشتر...
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

آخرین مطالب

علم و دانش

کسب و کار